اجاره خودرو های مسافربر

خودروهای مسافربر به خودروهایی اطلاق می گردد که قابلیت تعداد زیادی از افراد را دارا می باشد. مانند خودروهای ون مینی بوس ها و ... .

مسافربر

خودروهای مسافربر معمولا جهت مسافرت حمل و نقل یک تیم ورزشی یا جهت استفاده به عنوان سرویس مدارس استفاده می شوند. البته منظور ما در اینجا از خودروی مسافربر شامل تاکسی ها نمی شود بلکه خودروهایی را شامل می شود که ظرفیت بالاتری دارند مانند ون ها و مینی بوس ها و اتوبوس ها. اولین خودروهای مسافربر در اوایل قرن نوزدهم ساخته شدند. معروفترین خودروی مسافربر اتوبوس است. نام این خودرو یعنی اتوبوس از امنی بوس که لغتی فرانسوی به معنای گنجایش برای همه است گرفته شده است.

خودروهای مسافربر شامل چند دسته هستند : خودروهایی با طراحی مخصوص جهت سرویس مدرسه که معمولا زرد رنگ هستند. چارترهای خصوصی که معمولا توسط تیم های ورزشی اجاره می شوند.

تبلیغات

صاحبان خودروهای مسافربر معمولا با دریافت کرایه اجازه می دهند که روی خودروهای آنها تبلیغ شود.

در ایران خودروهای مسافربری کوچکی که زیاد اجاره می شوند معمولا ون های هیوندای هستند. در سال های نه چندان دور در حمل و نقل داخل شهری نیز در گذشته به غیر از اتوبوس ها مینی بوس های بنز هم سراسر شهرها را پوشش می دادند. امروزه به خودروهای مسافربر اتوبوس های بی آر تی و ون ها نیز اضافه شدند که البته شما از خودروهای جدید می توانید ون ها را کرایه کنید.

کرایه خودروهای مسافربر معمولا برای هر فرد هزینه کمتری نسبت به خودروهای شخصی دارد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :